Doświadczeni hodowcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że do zakupu cieląt muszą się w odpowiedni sposób przygotować. Dlaczego? Po to, aby uchronić się przed stratami finansowymi. Nie rzadko bowiem mieli do czynienia z tym, że niedługo po zakupie, cielęta padały. W takim wypadku ciężko udowodnić winę sprzedającego. Można jednak lepiej przygotować się do kolejnych zakupów, dzięki czemu poprzednich błędów nikomu nie uda się popełnić.

Z czego należy zdawać sobie sprawę?

Takich kwestii jest naprawdę wiele. Sprzedaż cieląt oferowana jest przez wiele farm. Można być pewnym tego, że w zdecydowanej większości przypadków otrzyma się świadectwa zdrowia. To dobrze. Ale…nie zawsze ma się do czynienia z prawdziwym świadectwem zdrowia. Fakt, że otrzyma się taki dokument, jeszcze tak naprawdę o niczym nie świadczy. Jeżeli hodowca po raz pierwszy kupuje zwierzęta w danym miejscu, powinien osobiście się do niego udać. Już na miejscu tak naprawdę można ocenić, czy ma się do czynienia ze zwierzętami zdrowymi lub chorymi. Jeżeli ktoś nie ma w tym odpowiedniego doświadczenia, powinien poprosić o wsparcie innych hodowców, którzy znają się na takich kwestiach.

Transport zwierząt

Nawet, jeżeli cielęta na miejscu wydają się zdrowe, do nowego właściciela mogą przyjechać osłabione. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ sprzedawca nie zadbał o odpowiedni transport. Podchodząc do zakupu takich zwierząt, należy upewnić się, że cielęta mięsne będą miały odpowiednie warunki, które nie doprowadzą m.in. do przewiewu (co może również wywołać choroby). Zwierzętom mogą zaszkodzić skrajne temperatury, jakie w szczególności obserwuje się latem. Zachowanie podstawowych warunków sanitarnych to jeden z wymogów, który powinien zapewnić sprzedawca. Chyba, że hodowca weźmie na siebie transport – co jednak w wielu przypadkach okazuje się mocno utrudnione.

Zaufanego sprzedawcę cieląt mięsnych na pewno będzie można wybrać na podstawie opinii, jakie będą wystawiane przez innych hodowców, którzy dłużej zajmują się takimi kwestiami.

Cielęta mięsne od Rogofarm

Taką firmą, która cieszy się dobrą opinią, jest Rogofarm. Ich ofertę można znaleźć na https://www.rogofarm.pl/pl. Od wielu lat obecni na rynku, dbają o każdy szczegół. Nie tylko o to, aby zaoferować zdrowe cielęta mięsne, ale także o transport z zachowaniem odpowiednich warunków. Zawsze można liczyć u nich na atrakcyjne ceny – w szczególności, jeżeli ktoś kupuje u nich regularnie. Warto więc zapoznać się z możliwościami, jakie Rogofarm jest w stanie zapewnić.